0

Compensa – wypłata roszczenia z grupowego ubezpiecznia

Compensa – grupowe ubezpieczenie, a wypłata roszczenia. Ile się czeka?

Może zacznę od tego, że to nie jest żadna reklama. Sam szukałem odpowiedzi na internecie ale nie znalazłem więc postanowiłem podzielić się opinią na powyższy temat.

Płacę w pracy ubezpieczenie grupowe ale nie sądziłem, że może się przydać. Nie było drogo to sobie myślę a co mi tam. Najwyżej moja żona będzie coś po mnie miała. No ale niestety się przydało. Wpis ten więc będzie dotyczył tylko i wyłącznie takiego przypadku jak śmierć bliskiego członka rodziny. Nie wiem jak ubezpieczenie na auto, pobyt w szpitalu czy inne przypadki.

Wszystkie niezbędnie dokumenty potrzebne przy zakładaniu roszczenia online miałem pod ręką (dowód, akt zgonu, wypis ze szpitala). Założyłem je 21 kwietnia ok 16:00 (piątek). Dostałem od razu potwierdzenie, że przyjęto zgłoszenie i jakby co będą się kontaktować. Telefonu od nich nie dostałem, i nie dostałem też żadnej zmiany statusu zgłoszenia. I dziś czyli 26 kwietnia (środa) około godziny 10:30 dostałem przelew od Compensa na kwotę jaka jest w tabeli dotyczącej świadczeń. A za jakieś 2 godziny później informację o tym, że mam wiadomość od ubezpieczyciela, na ich stronie. Poprzez link w mailu mogłem pobrać dokumenty, że świadczenie zostało mi przyznane i pieniądze zostaną mi przelane ( w rzeczywistości już nie miałem).

Podsumowując czas oczekiwania to trochę ponad 5 dni (w tym weekend).

Długo? Krótko? Nie wiem bo nigdy nie miałem styczności z wypłatą jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie. Ale chyba nie jest źle z tą szybkością. Jedynie mogli by popracować nad możliwością sprawdzenia statusu roszczenia oraz nad lepszym kontaktem.

 

Admin

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz